Indulás: 2005-09-17

Frissítés
A honlap utolsó módosítása: 2005.12.17. (szombat)

Chat!
Itt bárki csetelhet, ha van még az oldalon rajta kívül valaki, még regisztrálni sem kell!
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$

Harry Potter
Szvazz mindenképpen!
Ha láttad a Harry Potter 4-et, akkor milyen volt?

A szerkesztő  2005.10.02. 17:09

A Ferencváros megszerezte első győzelmét a labdarúgó Borsodi Ligában, miután László Csaba csapata a 7. forduló zöld-fehér rangadóján 2-0-ra legyőzte a Győri ETO FC együttesét.

Lipcsei Péter volt a mezőny legjobbjaBorsodi Liga, 7. forduló: Ferencvárosi TC - Győri ETO FC 2-0 (0-0) Üllői út, 2000 néző v.: Kassai FTC: Szűcs - Szálkai, Balog, Botis, Laczkó - Takács Á. (Tímár, 57.), Szalai (Nógrádi, 6.), Lipcsei, Csepregi (Erőss G., 44.) - Tőzsér, Rósa. Győr: Stevanovic - Regedei, Stark, Mátyus (Makra, 86.), Peric (Szabó Zs., 54.) - Lendvai, Vincze O., Jäkl, Tóth P. - Kenesei, Priskin (Varga Z., 78.). gól: Nógrádi (68.), Laczkó (90.) sárga lap: Szálkai (40.), Tímár (69.), Erőss G. (88.), illetve Vincze O. (34.), Lendvai (45.), Priskin (56.), Stark (80.) 10. perc: Peric hatalmas helyzetben elgurított a kapu mellett. 22. perc: Tőzsér passza után Rósa lőtt el a kapus mellett, a labda a hosszú saroknál a kapufát érintve hagyta el a pályát. 30. perc: Takács 25 méteres lövése nem sokkal ment mellé. 41. perc: Kenesei szabadrúgása a felső saroknál suhant el. 50. perc: Nógrádi és Lipcsei helyzeténél is Stevanovic kapus állta útját a labdának. 68. perc: Lipcsei ugratta ki Nógrádit, aki higgadtan lőtt a hálóba a győri kapus mellett (1-0). 90. perc: Lipcsei előbb kihagyott egy helyzetet, majd labdát szerzett, amivel Laczkó elrobogott a kapus mellett is, és eldöntötte a meccset (2-0). A Ferencváros kőkemény küzdelemben múlta felül a Győrt. Az idei első győzelmüket jegyző hazai zöld-fehérek a második félidőben főleg a rendkívül agilisan játszó Lipcsei Péter által vezérelve gyűrték le a Győrt. A vendégek a bajnokság során most maradtak először lőtt gól nélkül. A vergődő Ferencvárost a mérkőzés közben folyamatosan sérülések sújtották, László Csaba edző mindhárom cseréje kényszerű volt. Ebből az egyik, Nógrádi beállása döntő volt, hiszen ő szerezte a vezető gólt. Az eredmény után rohanó Győr fellazulását Lipcsei és Laczkó közös erővel kihasználta, utóbbi góljával döntötte el a mérkőzést - ezzel végetért a Fradi idénybeli nyeretlensége. Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte szűkített keretét a jövő szombati, Bulgária elleni idegenbeli és a négy nappal későbbi, Horvátország elleni hazai világbajnoki selejtezőkre. Az előzetesen megadott névsorhoz képest mindössze egyetlen változás történt: Kenesei Krisztián nem kapott meghívót. A német szakember a helyszínen tekintette meg a vasárnapi, Ferencváros-Győr bajnoki mérkőzést, amelyen sérülést szenvedett a szintén kerettag Takács Ákos. A védőre kivizsgálás vár, ám rá - eltiltása miatt - amúgy is csak a horvátok elleni találkozón számíthat a szakvezető (csakúgy, mint a szófiai találkozót sárga lapok miatt kihagyó Böőr Zoltánra). Fülöp Márton az A válogatottal kezdi meg a felkészülést, de Király Gábor csatlakozása után Matthäus az U21-es csapat rendelkezésére bocsátja. A keret tagjai hétfőn késő este találkoznak. A magyar labdarúgó-válogatott kerete: kapusok: Király Gábor (Crystal Palace), Fülöp Márton (Tottenham Hotspur), Rabóczki Balázs (FC Köbenhavn) védők: Bodnár László (Roda JC), Nikolov Balázs (Debrecen), Éger László (Debrecen), Balog Zoltán (Ferencváros), Gyepes Gábor (Wolwerhampton), Stark Péter (Győri ETO), Vanczák Vilmos (Újpest) középpályások: Takács Ákos (Ferencváros), Huszti Szabolcs (Metz), Böőr Zoltán (Manisaspor), Buzsáky Ákos (Plymouth), Halmosi Péter (Debrecen), Hajnal Tamás (St. Truiden), Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Korsós György (Rapid Wien), Bárányos Zsolt (Vasas) csatárok: Kovács Zoltán (Újpest), Torghelle Sándor (Panathinaikosz), Kerekes Zsombor (Willem II), Priskin Tamás (Győri ETO).Vb-selejtezők: Matthäus keretet szűkített